Що таке тероризм і чи є терористи в Україні?

МОЯ КОМОРА

Лінки на цікаві сторінки та файли з приватної колекції Комірника

Запорозький марш. Бетховен чи Адамцевич?

Є така легенда, ніби «Запорозький марш» (Запорізький марш) написав Людвіг ван Бетховен на замовлення гетьмана Кирила Розумовського. Але насправді — це твір нашого співвітчизника і навіть сучасника — Євгена Адамцевича.

Євген Олександрович АдамцевичЄвген Олександрович Адамцевич — сліпий бандурист, композитор, віртуозний виконавець українських народних історичних пісень. В його репертуарі — народні пісні «Ой попливи, вутко», «Через мої ворітечка», «Дозволь мені, мати»; танцювальні мелодії, жартівливі пісні «Ой п’є вдова, гуляє», «Невдалий обід»; історичні пісні «Про Морозенка», «Про Палія Семена» тощо. Виконував твори літературного походження на слова Тараса Шевченка, Олександра Олеся, Якова Щоголіва, Миколи Вороного, Павла Грабовського.

«Запорозький марш» Адамцевича став широко відомим з 1969 року в обробці та оркестровці Віктора Гуцала, заступника диригента Державного оркестру народних інструментів України.

P.S. Для ілюстрування «Запорозького маршу» використаний відеоряд з українсько-російсько-польського фільму «Вогнем і мечем».


Опубліковано у рубриці Музика.Коментування© Моя комора, 2011, All Rights Reserved. Всі права на матеріали сайту належать авторам цих матеріалів. Передрук дозволено за умови гіперпосилання на блог та на авторів. Блог не є сховищем аудіо та відео файлів - ці файли знаходяться на спеціальних файлових серверах, а на блозі розміщуються лінки, отримані з відкритих джерел інтернету. Рекламодавці несуть відповідальність за зміст своєї реклами. © Блог зібрано на конвеєрі Київського віртуального заводу Веб-Арсенал у 2011 році